0 30 60 90 120 15 KM
id="flag" inkscape:label="flag" version="1.1" inkscape:version="0.48.4 r" sodipodi:docname="Nový dokument 1">

Pro multi-keš, slangově „multinu“, je typické, že uvedené souřadnice nevedou přímo k vlastní skrýši (jako u tradiční keše), ale na místo (tzv. „stage“), jenž napoví, kam postupovat v hledání dále. Na tomto místě se může nacházet například schránka obsahující další souřadnice, případně indície v podobě čísla nebo části souřadnic. Schránka se zde také vyskytovat nemusí a úkolem může být jen zjistit určité informace apod. Hledání multi-keše zabere ve většině případů mnohem více času, než je tomu u keše tradiční. Vyplatí se pročíst listing včetně zadaných atributů. Obvykle je zde možné zjistit také přibližnou délku trasy k finální schránce, odhadovaný čas trvání a další informace. Některé multi-keše mají také svůj příběh, který geocachera v průběhu cesty za pokladem na jednotlivých zastávkách provází.

Existují multi-keše různých délek a náročností. Některé mohou obsahovat pouze jednu stage a následně již finálovou schránku. Důvodem vzniku těchto keší může být například nemožnost umístění klasické tradiční keše na místo, které chtěl autor ukázat. Častým případem bývá také kolize s jinou nedalekou schránkou.

Kromě všeobecných pravidel nejsou autoři ničím omezeni a je možné se setkat s různými druhy multi-keší.

Zajímavosti:

  • Nejstarší v ČR založenou a doposud aktivní je multi-keš „Water“ (GCABE2) nacházející se u přehrady Orlík. Založena byla 22. 11. 2002.
  • Zastoupení multi-keší v ČR podle velikosti

    Zastoupení multi-keší podle obtížnosti a terénu

    ATLAS GEOCACHINGU Copyright © 2018